Оператер Израде Намештаја

Овде се можете преузети ПДФ брошуру за ово занимање.

Дуално Образовање

Образовни профил Оператер за израду намештаја је настао по иновативном моделу образовања, кроз приватно-јавно партнерство компанија и школе и то на иницијативу компаније Стандард Фурнитуре, а све у циљу решавања проблема недостатка кадрова и усмерен је на образовање кадрова потребних у привредном сектору.

У току трогодишњег школовања Оператер за израду намештаја стиче потребна знања из:

Израде Намештаја

Столарских Вештина

Тапетарских Вештина

Површинске обраде и лакирање дрвета

Потреба за овим профилима је настала услед недостатка кадрова у компанијама за производњу намештаја. Ученици у првом разреду реализују практичну наставу у компанији два дана недељно, а у другом и трећем разреду три дана недељно. У прва три разреда ученици стичу знање и вештину за израду намештаја а у трећем разреду се опредељују за једну од три технологије:

Столар

Тапетар

Лакирер

Ученици који успешно заврше образовање могу очекивати запослење у компанији у којој обављају практичну наставу или наставити даље образовање на високим школама струковних студија.

Наставни план и документа