Tehnička škola Ćuprija16 hours ago
Kulturni centar Jagodina
Učenica treće godine Tehničke škole MARTA JEVTIĆ osvojila je POHVALU za postignute rezultate u kazivanju stihova na OKRUŽNOM TAKMIČENJU U RECITOVANJU, izvanrednom interpretacijom pesme "Samo želim nekog da rasklopimo traktor mog oca u tišini" autorke Radmile Petrović.

Učenici i nastavnici Tehničke škole ponosni su na Martin ostvaren uspeh. U nizu događaja kojima se Tehnička škola promoviše kao mesto izvrsnosti, još jednom je potvrđeno da ona nije samo mesto tehničkog obrazovanja, već i ambijent u kome se neguju umetnost i kultura i u kome se svaki talenat vrednuje i razvija.

Posebnoj vrednosti nagrade doprinosi umeće izbora pesme kojom su izražene složene emocije pojedinca na međi svog identiteta, porodične tradicije i specifičnog savremenog trenda života.
Tehnička škola Ćuprija5 days ago
Škole nisu velike ili male po broju učenika, veličini prostora koji koriste, već po uspesima učenika koje postižu tokom školovanja!

Sa 29. Republičkog takmičenja učenika saobraćajnih škola Srbije, učenici Tehničke škole iz Ćuprije, vratili su se sa srebrnom medaljom u pojedinačnoj i osvojenim trećim mestom u ekipnoj konkurenciji u kategoriji Vozač motornih vozila. Takmičari iz 30 škola iz Srbije, odmerili su teorijska i praktična znanje i veštine iz saobraćaja, a ćuprijska Tehnička škola, u generalnom plasmanu zauzela je 8 mesto. Ćuprijsku školu predstavljalo je šestoro učenika u tri takmičarske discipline: tehničar drumskog saobraćaja Bojan Trailović i Ivan Miladinović,vozač motornih vozila Filip Gajić i Filip Antić i u kategoriji saobraćaj i transport Nevena Nešić i Miljana Bošković. Najuspešniji među njima, bio je Filip Antić, koji je osvojio 2. mesto u pojedinačnoj konkurenciji u disciplini vozač motornih vozila, dok su ekipno, u istoj disciplini Filip Gajić i Filip Antić, osvojili 3. mesto.

Ovaj uspeh nije samo rezultat njihove individualne posvećenosti i truda, već i odraz kvalitetnog rada njihovih profesora koji su ih pripremali za ovakve izazove, istakla je direktorka Tehničke škole, Jelena Bizetić-Maljković. Učenici su se pored izrade testova znanja iz stručnih saobraćajnih predmeta takmičili i u veštinama upravljanja putničkim i teretnim motornim vozilom na pripremljenim poligonima. Nastavnik praktične nastave u Tehničkoj školi Aleksandar Rajić, kaže da je ovo veliki uspeh za školu i da su osvojen plasmani potvrda kontinuiranog i kvalitetnog rada čitavog kolektiva.

U području rada saobraćaja Tehnička škola nudi tri smera, tehničar drumskog saobraćaja, tehničar za logistiku i špediciju i vozač motornih vozila. U poslednjih 15 godina, broj učenika u ovom delokrugu obrazovanja je značajno uvećan, pa se po ustaljenoj praksi ovi obrazovni profili, popune već u prvom upisnom roku.
Tehnička škola Ćuprija5 days ago
Škole nisu velike ili male po broju učenika, veličini prostora koji koriste, već po uspesima učenika koje postižu na tokom školovanja! Sa 29. Republičkog takmičenja uč....
Tehnička škola Ćuprija6 days ago
Dom učenika Srećno Ćuprija
Dom učenika srednjih škola "Srećno".
Mesto gde se vaše dete oseća kao kod kuće!
Tehnička škola Ćuprija7 days ago
VAŽNO OBAVEŠTENJE!!!

Obaveštavamo naše buduće đake i njihove roditelje da Tehnička škola u Ćupriji u školskoj 2024/2025. godini upisuje sledeće obrazovne profile:

U području rada SAOBRAĆAJ:
1. Tehničar drumskog saobraćaja – 4 godine
2. Tehničar za logistiku i špediciju – 4 godine (dualno)
3. Vozač motornih vozila – 3 godine

U području rada MAŠINSTVO I OBRADA METALA:
1. Bravar-zavarivač – 3 godine (dualno)
2. Industrijski mehaničar – 3 godine (dualno)

U području rada ŠUMARSTVO I OBRADA DRVETA:
1. Operater za izradu nameštaja – 3 godine (dualno)
2. Stolar – 3 godine (dualno)

Dobro došli u Tehničku školu!
Tehnička škola Ćuprija2 weeks ago
Šumarska škola Kraljevo
U periodu od 19. do 21. aprila Tehnička škola učestvovala je na 26. Republičkom takmičenju šumarskih škola Srbije angažovanjem učenika obrazovnog profila - Operater za izradu nameštaja, a uz podršku svojih nastavnika - Martine Nikolić i Bojane Mijatović.

Sa pomenutih takmičenja naši učenici vratili su se obogaćeni iskustvom i ponosom da su predstavljali našu školu i vrednosti koje se u njoj neguju.