Tehnička škola Ćuprija3 days ago
Gimnazija Svetozar Markovic
Plasman na REPUBLIČKO TAKMIČENJE IZ ENGLESKOG JEZIKA za Tehničku školu!

Učenik trećeg razreda Tehničke škole JOVAN JOVANOVIĆ osvojio je treće mesto na Okružnom takmičenju iz engleskog jezika i time se plasirao na republički nivo ovog takmičenja.

Čestitke Jovanu i nastavnici Dragani Vasiljević dele svi zaposleni, uz veliko hvala za najbolju moguću promociju škole, sa najlepšim željama da novi nivo takmičenja ispuni sva vaša i naša očekivanja.
Tehnička škola Ćuprija4 days ago
Tehnička škola Ćuprija
Učenici Tehničke škole osvojili su DRUGO MESTO na OKRUŽNOM takmičenju u fudbalu.

Uz čestitke svojim učenicima, zaposleni škole žele im mnogo uspeha na svim takmičenjima koja ih očekuju u budućnosti! 🏆
Tehnička škola Ćuprija6 days ago
Tehnička škola Ćuprija
Na 12. Regionalnom sajmu obrazovanja "NOUfest2024" učenici i nastavnici Tehničke škole su predstavili obrazovne profile učenicima završnih razreda kroz niz interaktivnih aktivnosti - demonstracija rada četvorotaktnog motora na pokaznom modelu, skretanje pažnje na opasnosti prilikom vožnje pod dejstvom alkohola uz pomoć specijalnih naočara za tu namenu, prikazivanje video snimaka obrazovnih profila u Tehničkoj školi, igranje društvenih igara za izučavanje i utvrđivanje gradiva, upoznavanje sa prednostima naših zanimanja i modernim nastavnim sredstvima.

Posetioci sajma, budući srednjoškolci su u neformalnim razgovorima, kroz brojna interesantna pitanja i jednako interesantne odgovore dobili jasnu predstavu o atraktivnosti Tehničke škole kao škole svog budućeg izbora i saznali mnogo detalja o prednostima potencijalnog obrazovanja u njoj.

Posećenost postavke koju su priredili nastavnici članovi Tima za promociju škole potvrdila je prepoznavanje perspektive svih zanimanja koja mogu biti izbor i životni poziv sadašnjih malih maturanata.
Tehnička škola Ćuprija7 days ago
Pod krovom sportske hale “Ada”, veliki broj uglednih obrazovnih institucija iz zemlje predstavio je svoje obrazovne programe i profile, pružajući posetiocima detaljne informacije o načinu upisa, smerovima i vidovima obrazovanja na 12. Regionalnom sajmu obrazovanja "NOUfest".

Učenici Tehničke škole posetili su sajam i tom prilikom se upoznali sa mogućnostima za nastavak svog školovanja.
Tehnička škola Ćuprija2 weeks ago
Održano je OPŠTINSKO školsko takmičenje u fudbalu za osnovne i srednje škole.

Rezultati:

Osnovne škole - DEVOJČICE:
1. ĐURA JAKŠIĆ 🥇
2. 13. OKTOBAR 🥈

Osnovne škole - DEČACI:
1. 13. OKTOBAR 🥇
2. VUK KARADŽIĆ 🥈
3. ĐURA JAKŠIĆ 🥉

Srednje škole - DEVOJČICE:
1. MEDICINSKA 🥇
2. GIMNAZIJA 🥈
3. TEHNIČKA🥉

Srednje škole DEČACI:
1. TEHNIČKA 🥇
2. GIMNAZIJA 🥈
3. MEDICINSKA🥉

Sledeće nedelje će biti održano Okružno školsko takmičenje u fudbalu.

Srednje škole će se takmičiti u ponedeljak 18.3.2024.

Osnovne škole će se takmičiti u utorak 19.3.2024.

Čestitke svim učesnicima i puno sreće pobednicima u narednoj fazi takmičenja.👏⚽️
Tehnička škola Ćuprija3 weeks ago
Tehnička škola Ćuprija
U multimedijalnoj učionici Tehničke škole u Ćupriji, profesor sa Akademije strukovnih studija u Kragujevcu, Marko Maslać je pred mnogobrojnom publikom - učenicima, nastavnicima i zaposlenima, održao predavanje na temu "Edukacija mladih učesnika o bezbednom učešću u saobraćaju".

Značaj ove teme, pored opšteg ukazivanja na značaj bezbednosti u saobraćaju je i u podizanju svesti o načinima njenog obezbeđivanja, bilo da je reč o učešću u saobraćaju profesionalnih lica ili privatnih.

Zaposleni u Tehničkoj školi na čelu sa direktorkom škole iskazuju posebnu zahvalnost profesoru Marku Maslaću, kao i nekadašnjem učeniku Tehničke škole u Ćupriji, profesoru Saši Vasiljeviću na ovom korisnom predavanju za sve naše učenike.

S obzirom na to da se u Tehničkoj školi u Ćupriji, pored ostalih, obrazuju i obrazovni profili Tehničar drumskog saobraćaja i Vozač motornih vozila od posebnog je značaja to što što su posetioci predavanja mogli da promišljaju o učešću u saobraćaju i kao profesionalna lica i kao lica kojima je u privatnom životu, kao vozačima i pešacima saobraćaj deo svakodnevice.

Da je predavanje izazvalo pozitivne reakcije, potvrdili su učenici u neformalnim komentarima nakon predavanja, kao i to što su nastavnici registrovali veliku zainteresovanost za ovu temu.